Projekat Kulturološki identiteti u umetničkoj produkciji Akademije umetnosti Univerziteta u Novom Sadu arhiviranje i analitičko predstavljanje građe i tradicije. Započet je 2016 godine i svoje aktivnosti u istraživanju nastavlja konstantno proširujući bazu istaživanja na ovom sajtu.

Univerzitet u Novom Sadu - Akademija umetnosti

+

2017

Produkcija studijskog programa Etnomuzikologija

KULTUROLOŠKI IDENTITETI U UMETNIČKOJ PRODUKCIJI AKADEMIJE UMETNOSTI UNIVERZITETA U NOVOM SADU


Datum unosa građe: 19. 12. 2017. / 09.01.2017.
Ime i prezime člana tima: Vesna Karin


2017

Podaci o umetničkoj produkciji

Naslov umetničke produkcije: A FEST Koncert studenata etnomuzikologije
Datum i vreme umetničke produkcije: 14.12.2017. godine, u 18h
Mesto umetničke produkcije: Novi Sad, Amfiteatar centralne zgrade, Univerzitet umetnosti u Novom Sadu
Učesnici: Studenti studijskog programa Etnomuzikologija:
I godina: Stefan Bulajić, Filip Bulajić, Nemanja Hariš, David Štoff, Konstantin Šibul, Armand Mesaroš
II godina: Jovana Protić, Nikola Vukašinović, Zorana Bjekić, Noemi Terek, Igor Ćosić
III godina: Tamara Inđić, Nikola Birač
IV godina: Milica Lerić, Dejan Petković, Filip Jović Vujaković
Master: Doris Besu, Natalija Dragičević, Nataša Francuski, Miloš Avramović
Doktorandi: Svetlana Đačanin, Goran Milošev

Koncert pripremili:
dr Nice Fracile, redovni profesor
dr Vesna Karin, docent
Martina Karin, msr, asistent
Vladimir Dabić, msr, saradnik

Saradnici: Gosti koncerta:
Članovi tamburaškog orkestra „Velos”:
Miloš Avramović - basprim 1 (studijski program Etnomuzikologija)
Marko Parčetić - basprim 2 (studijski program Muzička pedagogija)
Miloš Jovanović - basprim 3 - gost
Igor Ćosić - begeš (studijski program Etnomuzikologija)
Nikola Birač - kontra (studijski program Etnomuzikologija)
Stefan Mihailović - čelo (studijski program Muzička pedagogija)
Zoran Janković - prim (studijski program Etnomuzikologija)


Opis umetničke produkcije

Program koncerta

Lepo ti je rano uraniti – Novo Mileševo, Banat
(vodi: Noemi Terek; prate: Svetlana Đačanin, Doris
Besu, Nataša Francuski, Milica Lerić, Jovana Protić)

Jeleno devojko, gde si sinoć bila – Crnorečje
(muška pevačka grupa – vode: Filip Bulajić, Stefan
Bulajić, Igor Ćosić; prate: Goran Milošev, Miloš
Avramović, Filip Jović Vujaković, Nikola Birač,
Nikola Vukašinović, Konstantin Šibul, Nemanja
Hariš, David Štoff, Armand Mesaroš;
ženska pevačka grupa – vode: Svetlana Đačanin,
Doris Besu; prate: Martina Karin, Natalija Dragičević,
Nataša Francuski, Milica Lerić, Tamara Inđić,
Zorana Bjekić, Jovana Protić, Noemi Terek)

Zamuči se Božja majka – obrada tradicionalne
pesme iz Vukmanova, jugoistočna Srbija
(vodi: Doris Besu; prate: Martina Karin, Svetlana
Đačanin, Natalija Dragičević, Nataša Francuski,
Milica Lerić, Tamara Inđić, Jovana Protić, Noemi
Terek, Zorana Bjekić; kaval: Filip Jović Vujaković;
čalgija: Nikola Birač)

Vzinovo oro – tradicionalna melodija iz Bugarske
(izvodi na čalgiji: Nikola Birač; kaval: Filip Jović
Vujaković)

Kalina sedi v gradina – obrada tradicionalne pesme
Bugara sa Rodopskih planina
(vode: Natalija Dragičević, Doris Besu, Noemi
Terek; prate: Martina Karin, Svetlana Đačanin,
Tamara Inđić, Jovana Protić, Nataša Francuski)

Balada o nerođenom – Bora Dugić
(izvode na fruli: Filip Jović Vujaković, kontra: Nikola
Birač, bas: Igor Ćosić)

Višnjičica rod rodila – centralna Srbija
(vodi: Natalija Dragičević; prate: Martina Karin,
Svetlana Đačanin, Doris Besu, Nataša Francuski,
Milica Lerić, Tamara Inđić, Jovana Protić, Noemi
Terek, Zorana Bjekić)

Dve ljubavne narodne melodije iz Zapadne Mađarske
(Dunántúl)
Meggyujtom a csumam
Alom esett a szememre
(solista: Noemi Terek)

Splet instrumentalnih melodija
Sviračev odlazak – stara romansa
Ja sam momak siroma’
Gajdaško kolo
Čardaš u A-duru
Čardaš u E-duru
(Tamburaški orkestar „Velos“)

Dve instrumentalne rumunske melodije
Ljubavna pesma (aranžman Nikola Birač)
Hajdučka pesma (aranžman Ference Kovač)
(solista na fruli: Filip Jović Vujaković; pratnja: tamburaški
orkestar)


Prilozi

Napomena:

Kompletan snimak koncerta nalazi u biblioteci Akademije umetnosti

Podaci o umetničkoj produkciji

Naslov umetničke produkcije: Koncert studenata studijskog programa Etnomuzikologija
Datum i vreme umetničke produkcije: 8. 5. 2017. godine, u 20h
Mesto umetničke produkcije: Novi Sad, Multimedijalni centar Akademije umetnosti Novi Sad, Univerzitet umetnosti u Novom Sadu
Učesnici: Studenti studijskog programa Etnomuzikologija:
I godina: Stefan Bulajić, Filip Bulajić, Nemanja Hariš, David Štoff, Konstantin Šibul, Armand Mesaroš
II godina: Jovana Protić, Nikola Vukašinović, Zorana Bjekić, Noemi Terek, Igor Ćosić
III godina: Tamara Inđić, Nikola Birač
IV godina: Milica Lerić, Dejan Petković, Filip Jović Vujaković
Master: Doris Besu, Natalija Dragičević, Nataša Francuski, Miloš Avramović
Doktorandi: Svetlana Đačanin, Goran Milošev

Koncert pripremili:
dr Nice Fracile, redovni profesor
dr Vesna Karin, docent
Martina Karin, msr, asistent
Vladimir Dabić, msr, saradnik

Saradnici: Gosti koncerta:
Članovi tamburaškog orkestra „Velos”:
Miloš Avramović - basprim 1 (studijski program Etnomuzikologija)
Marko Parčetić - basprim 2 (studijski program Muzička pedagogija)
Miloš Jovanović - basprim 3 - gost
Igor Ćosić - begeš (studijski program Etnomuzikologija)
Nikola Birač - kontra (studijski program Etnomuzikologija)
Stefan Mihailović - čelo (studijski program Muzička pedagogija)
Zoran Janković - prim (studijski program Etnomuzikologija)


Opis umetničke produkcije

Program koncerta

Program koncerta:

1. „Lepo ti je rano uranitiˮ, Novo Miloševo, Banat (vodi: Noemi Terek; prate: Svetlana Đačanin, Ana Zornjan, Doris Besu, Nataša Francuski, Milica Lerić, Jovana Protić, Emina Ibrahimović)
2. „Zeleni se zimzelenˮ, istočno-brodska Posavina, Hrvatska (vodi: Milica Lerić; prate: Svetlana Đačanin, Ana Zornjan, Doris Besu, Natalija Dragičević, Nataša Francuski, Emina Ibrahimović, Zorana Bjekić, Jovana Protić, Noemi Terek)
3. „Preko polja, trapću kolaˮ, Lika (vodi: Dejan Petković; prate: Miloš Avramović, Filip Jović Vujaković, Nikola Birač, Nikola Vukašinović, Igor Ćosić, Nemanja Hariš)
4. Kolo iz Banata, br. 1, arr. S. Vukosavljev
Sašino kolo, arr. M. Popov
- izvodi tamburaški orkestar
5. Sremčica, instrumentalna melodija iz Srema (samica: Nikola Birač, gajde: Filip Jović Vujaković, begeš: Igor Ćosić, kontra: Dejan Petković)
6. „Sej a kék ibolya, sej a kék ibolyaˮ („Plava ljubičica spušta glavu tužnoˮ), narodna pesma iz Feketića, Bačka (solista: Noemi Terek)
7. „Szárnya, szárnya, szárnya van a verébnekˮ („Krilo, krilo, krilo ima vrabacˮ), narodna pesma iz Bogojeva (izvode svi studenti studijskog programa Etnomuzikologija)
8. “Tichá voda do Dunajka padala” („Tiha voda u Dunav je padalaˮ), ljubavna pesma Slovaka iz Vojvodine (solista: Ana Zornjan)
9. „Pokraj Save, bagrem drvo rasteˮ, Posavina, pesma „na glas“ (vodi: Natalija Dragičević; prati: Doris Besu)
10. „Zaspo mi je dragiˮ, Čelarevo, pesma kolonista iz Bosne (vodi: Jovana Protić; prate: Ana Zornjan, Natalija Dragičević, Nataša Francuski, Doris Besu, Milica Lerić, Tamara Inđić, Zorana Bjekić, Emina Ibrahimović, Noemi Terek)
11. „Šta se čuje iza gradaˮ, starogradska pesma uz tepsiju, Sarajevo (solista: Emina Ibrahimović; tѐpsija: Natalija Dragičević)
12. Kukunješ; kriva kučka; Jaretovo kolo; tradicionalni plesovi iz Smederevskog Podunavlja (izvode: Svetlana Đačanin, Natalija Dragičević, Doris Besu, Nataša Francuski, Milica Lerić)
Korepetitor: Milenko Martić
13. „Vetar duva sa previjeˮ, užički kraj, sedeljačka „na bas“ (vodi: Miloš Avramović; prate: Filip Jović Vujaković, Dejan Petković, Nikola Birač, Nikola Vukašinović, Igor Ćosić, Nemanja Hariš)
14. Boli Jane belo grlo; Koj' me đavo karaše; čičino dete; staro selsko; tradicionalni plesovi iz Krajišta (izvode: Svetlana Đačanin, Natalija Dragičević, Doris Besu, Nataša Francuski, Milica Lerić).
Korepetitor: Milenko Martić
Tačku pripremila: Svetlana Đačanin
15. „O develˮ – tradicionalna romska pesma, Zapadna Evropa (solista: Emina Ibrahimović; pratnja: tamburaški orkestar)
16. „Kalina sedi v gradinaˮ, obrada tradicionalne pesme Bugara sa Rodopskih planina (vode: Natalija Dragičević, Doris Besu, Noemi Terek; prate: Svetlana Đačanin, Ana Zornjan, Tamara Inđić, Emina Ibrahimović, Jovana Protić)
17. „Od kada mi frula ne zvoniˮ, „Ljubavna pesmaˮ– dve rumunske pesme (solista na fruli: Filip Jović Vujaković; pratnja: tamburaški orkestar)
18. „Mândra meaˮ („Draga mojaˮ) – vlaška pesma, arr. V. Dabić (solista: Ana Zornjan; pratnja: tamburaški orkestar)
19. „Dodă, dodă” („Doda, doda”) – rumunska ljubavna pesma iz Banata, arr. V. Dabić (solista: Ana Zornjan; pratnja: tamburaški orkestar)


Prilozi

Napomena:

Kompletan snimak koncerta nalazi u biblioteci Akademije umetnosti

Preuzimanjeobjedinjenog materijalaistraživanja na podprojektuProdukcija studijskog programa Etnomuzikologija

Preuzimanje materijala Produkcija studijskog programa Etnomuzikologija

KULTUROLOŠKI IDENTITETI U UMETNIČKOJ PRODUKCIJI AKADEMIJE UMETNOSTI UNIVERZITETA U NOVOM SADU

Produkcija studijskog programa Etnomuzikologija

TOP