1989

Datum unosa građe: 12.11.2016.
Ime i prezime člana tima: Marijana Kokanović Marković

1989

Naslov umetničke produkcije: Akademski simfonijski orkestar i hor
Datum i vreme umetničke produkcije: 10.05.1989. u 19.30h
Mesto umetničke produkcije: Srpsko narodno pozorište, Velika dvorana
Učesnici: Simfonijski orkestar i hor AUNS, Mladen Jagušt (dirigent), Kemal Gekić (klavir), Dejan Bogdanović (violina), Ištvan Varga (violončelo), Tamara Marković (mecosopran), Dragoslav Ilić (tenor)
Saradnici: Boris Černogubov (pripremio hor), Vladimir Milić (asistent dirigenta)

L. van Betoven: Trostruki koncert za klavir, violinu i violončelo, C-dur, op. 56
Largo
Rondo alla Polacca. Allegro. Tempo I

A. Skrjabin: I Simfonija
Allegro dramatico
Vivace
Andante

Naslov umetničke produkcije: Mešoviti hor i simfonijski orkestar Akademije umetnosti Novi Sad
Datum i vreme umetničke produkcije: 29.05.1989. (nije navedeno vreme održavanja koncerta)
Mesto umetničke produkcije: Kolarčev narodni univerzitet

Largo
Rondo alla Polacca. Allegro. Tempo I

A. Skrjabin: I Simfonija
Allegro dramatico
Vivace
Andante

Naslov umetničke produkcije: Koncert Simfonijskog orkestra i hora Akademije umetnosti
Datum i vreme umetničke produkcije: 24.11.1989. 19:30h
Mesto umetničke produkcije: Novi Sad, Velika scena Srpskog narodnog pozorišta
Učesnici: Meastro Mladen Jagušt, solista Rita Kinka, klavir, studenti Akademije umetnosti.
Saradnici: Hor pripremio Boris Černogubov, asistent dirigenta: Vladimir Milić

Program koncerta:
Nineta Avramović: Ligeja prema poemi Edgara Alana Poa (na novosadskom koncertu)

Rihard Vagner: Uvertira za operu Majstori pevači (na beogradskom koncertu)

Sergej Rahmanjinov: Koncert za klavir i orkestar br. 2 u c mollu
Moderato. Allegro
Adagio sostenuto
Allero scherzando

Johanes Brams: Prva simfonija u c mollu
Un poco sostenuto – Adagio
Andante sostenuto
Un poco allegretto e grazioso
Adagio – Piu andante
Allegro ma non troppo ma con brio

Na bis u Novom Sadu izvedeno delo Rihard Vagner: Uvertira za operu Majstori pevači koja je bila deo programa izvedenog na Kolarcu 27. 11. 1989. Delo Ninete Avramović nije izvedeno na koncertu u Beogradu 27.11.1989.

Preuzimanjeobjedinjenog materijalaistraživanja na podprojektuMešoviti hor Akademije umetnosti