Datum unosa građe: 18.12.2017.

Naslov umetničke produkcije: Živko Markovski, čuvar vokalne tradicije Makedonaca u Kačarevu
Datum i vreme umetničke produkcije: 2014.
Mesto umetničke produkcije: Kačarevo
Učesnici: Goran Milošev, pod mentorstvom dr Nicea Fracilea, red. prof.
Saradnici: Živko Markovski

Mesto istraživanja: Etnomuzikološko terensko istraživanje u Kačarevu (2011)
Tema/predmet istraživanja: Vokalna tradicionalna muzika Makedonaca
Naslov rada: Živko Markovski, čuvar vokalne tradicije Makedonaca u Kačarevu (2014)

Cilj ovog rada je da se u kolikoj meri je moguće prikaže sada već polako iščezli vokalni muzički folklor Makedonaca u Kačarevu, na onaj način na koji ga je dugo godina promovisao i negovao Živko Markovski. Pesme su klasifikovane prema tematici tekstualnog sadržaja te se ovde mogu uočiti sedam žanrovki različitih formi.

1. Porodične pesme
2. Ljubavne pesme
3. Borbene pesme
4. Šaljive pesme
5. Balade
6. Svakidašnje pesme
7. Pesme uz ples

„Što ti tekna, što pobegna“ (pesma iz Kačareva, snimljeno 2003. godine; pevao Živko Markovski, rođen 1926. godine)

„Sonce zajde megu dve planine“ (pesma iz Kačareva, snimljeno 22. 07. 2011. godine; pevao Živko Markovski, rođen 1926. godine)

U radu je uvršteno 48 notnih primera pesama koje su analizirane metodom standardne etnomuzikološke analize.

Svi snimci su dostupni na CD-u kao prilog diplomskog/master rada.

Više o istraživačkom radu pogledati u diplomskom/master radu: Živko Markovski, čuvar vokalne tradicije Makedonaca u Kačarevu (2014), sign: 198 – m-40, koji se nalazi u Biblioteci Akademije umetnosti, Tvrđava